Uzyskaj najlepsze rozwiązania swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

3. Bir manav aldığı 504 kiviyi sekizerli olarak paketleyip satıyor.
Bir paket kivinin fiyatı 4 TL olduğuna göre manav kaç TL para kazanmıştır?
Lütfen bulurmusunuz


Sagot :

Cevap:

MERHABALAR✨✨

1. Adım

504'ü 8'e bölüyoruz:

504:8= 63

2. Adım

63 ile 4'ü çarpıyoruz:

63 × 4= 252 TL KAZANMIŞ.

NEDEN 252 TL:

Sonucu 252 bulmamızın nedeni bir kiviyi sekizerli paketlemek demek bölme işlemi yapmak demektir. Sonra cevabı 63 bulduğumuzda ise her paket 4 TL olduğu için 63 çarpı 4 işlemini yapmak gerekir. Bulduğumuz 252 sonucu da bize 252TL kazandığını gösterir.

İYİ DERSLER BAŞARILAR✨✨