Kalademi.me ułatwia znalezienie rozwiązań dla wszystkich Twoich pytań dzięki aktywnej społeczności. Soru-cevap platformumuzda, deneyimli profesyonellerden sorularınıza hızlı yanıtlar alın. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

Betül hanım marketten 1,5 kg peynire 36,75 lira vermiştir. Buna göre peynirin 1 kg’ı kaç TL’dir

Sagot :

Cevap:

1,5 kg si 36,75 ise 1kg si kaçtır?

1,5=36,75

0,5= ?

36,75/3=12,25

12,25=0,5 kg

1kg=12,25×2 yani

1kg=24,50

Adım adım açıklama:

24,50

Cevap:
24,50
Adım adım açıklama:
36,75/3 yarısını bulariz
:12,25 1 kg yarısı
:12,25*2 1 kg buluruz
:cevap:24,50

KoKOLAY GELSİN