Answered

Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla yanıt bulmanız için burada. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

2,5 kg 6,25 tl olan limondan 4kg alan bir kişi kaç tl öder

Sagot :

Adım adım açıklama:

6.25 × 4 = 25

25 ÷ 2,5 = 10 TL öder

2,5 kilosu 6,25 TL ise kilosu 2,5 TLdir 4.2,5=10TL eder.En iyi seçersen sevinirim,iyi dersler!