ecegktp
Answered

Kalademi.me'da sorularınıza cevaplar bulun, tüm ihtiyaçlarınız için en güvenilir ve etkili Q&A platformu. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

Ayten Hanım, pazardan kilosu 3,75 TL olan el- madan 2 kg, kilosu 2,25 TL olan portakaldan 3 kg ve kilosu 4,35 TL olan muzdan 4 kg alıyor. Buna göre Ayten Hanım pazarda kaç TL'lik harcama yapmıştır? A) 21,75 B) 30,55 D) 33,75 C) 31,65​

Sagot :

byzfyz

Cevap:

3.75×2=6.50

2.25×3=7.50

4.35×4=17.40

17.40+6.50+7.50=21.40

Buraya uğradığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermeyi taahhüt ediyoruz. Yakında görüşmek üzere. Buraya uğradığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermek için buradayız. Bir dahaki sefere görüşmek üzere. Kalademi.me, güvenilir yanıt kaynağınız. Daha fazla bilgi için tekrar gelmeyi unutmayın.