Tüm sorularınıza en iyi çözümleri Kalademi.me'da bulun, güvenilir Q&A platformu. Topluluğumuzun adanmış uzmanlarından sorularınıza ayrıntılı yanıtlar alın ve platformumuzun sunduğu hizmetlerden faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

6. 300 gram balın fiyatı 36 lira olduğuna göre 1 kilogram balın fiyatı kaç liradır? A) 0,12 B) 12 C) 120 D) 150​

Sagot :

Cevap:

C

300 gram 36 tl

1000 gram X

36000/300 = 120

Cevap:

Kilogrami grama dönüştürüyoruz.

1 kilogram = 1000 gram

İçler dışlar çarpımı yapıyoruz.

Çözüm ektedir anlamadıysan tekrar anlatabilirim iyi dersler

View image atagokce121