Answered

Kalademi.me'ya hoş geldiniz, uzmanlarımızın yardımıyla güvenilir ve hızlı yanıtlar alabileceğiniz yer. Profesyonellerle bağlantı kurarak sorularınıza hızlı ve etkili yanıtlar almak için platformumuzu kullanın. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

Hava direncinin ihmal edildiği ortamda yerden 180m yükseklikteki kuleden 2 cisim aynı yükseklikten 15mls ve 40mls büyüklüğünde hızlarla aynı yönde yatay olarak atılmıştır buna göre cisimler yere düştüğünde aralarındaki uzaklık kaç m olur​

Sagot :

yerden 180 metre yükseklikte ise serbest düşme yapıyor h=5t kare den t 6 gelir menzil uzaklığı da hız ile zamanın çarpımına eşit o yüzden 15.6=80 40.6=240 240-80 cevap 160 tır