Uzyskaj najlepsze rozwiązania swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Farklı alanlardaki uzman topluluğundan ayrıntılı yanıtlar almak için platformumuzda gezinin. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

2) Marketten aldığı 6 paket süt için 12 TL ödeyen Murat, 9 paket süt alsaydı kaç lira öderdi? Çözüm:​

Sagot :

Cevap:

6paket aldıysa bunu 2 ile çarparız 6x2esittir 12

9da 2ile çarparsak cevap 18 olur

Cevap:

6 paket 12tlmise 1 paket 2tl oluyor 9 tanesini bulmak için 2×9=18

cevap. 18