Uzyskaj najlepsze rozwiązania swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Profesyonellerle bağlantı kurarak sorularınıza hızlı ve etkili yanıtlar almak için platformumuzu kullanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Toplam 60 kg çay almak isteyen bir kişi, aşağıda miktarları ve satış fiyatları yazılı olan paketlerin han- gisinden satın alırsa en az para öder? Çözümlü olsun ​

Toplam 60 Kg Çay Almak Isteyen Bir Kişi Aşağıda Miktarları Ve Satış Fiyatları Yazılı Olan Paketlerin Han Gisinden Satın Alırsa En Az Para Öder Çözümlü Olsun class=

Sagot :

Cevap:

Cevap D şıkkıdır.

Adım adım açıklama:

Hepsinin fiyatını kg ye bölersek 1 kg nin fiyatını buluruz. Buda kg fiyatına bakılarak

A)40:5= 8 TL

B) 36:4 = 9 TL

C) 20:2= 10 TL

D) 21:3 = 7 TL

Yaparr

Kolay gelsin:)