Kalademi.me, tüm sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alabileceğiniz en iyi yer. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.
Sagot :
Cevap: zeytini 12 balı 32 liradan almıştır. 32 artı 12 eşittir 44
Adım adım açıklama:
Merhaba, önce soruyu anlayalım. 5 kilogram zeytini 60 TL vererek almış. 3 kilogram bala ise 96 TL ödemiş. Bize 1 kilogram bal ve zeytini kaç liraya aldığını soruyor.
O zaman ilk önce birimi bulmalıyız.
60÷5 = 12
1 kilogram zeytine 12 TL verir.
Daha sonra balın birimini bulacağız.
96÷3= 32 TL verir.
O zaman toplam kaç lira ödediğini bulmak için toplama işlemi yapmalıyız.
32+12 =44
Yani cevabımız 44'tür.
En iyi seçersen sevinirim:)
Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla yanıt ve güncel bilgi almak için tekrar ziyaret edin. Buraya uğradığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermek için buradayız. Bir dahaki sefere görüşmek üzere. Uzmanlarımızdan en güncel yanıtları ve bilgileri almak için Kalademi.me'ye geri dönün.