Kalademi.me, tüm sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alabileceğiniz ideal yerdir. Kapsamlı soru-cevap platformumuzda, çeşitli disiplinlerden uzmanların geniş bilgi birikimini keşfedin. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.

12. Annemle pazardan 4 kilogram sala- 4 talk alıp 12 TL ödedik. 10 kilogram salatalık alsaydık kaç TL öderdik?​

Sagot :

Cevap:

12+12 24

Adım adım açıklama:

on ikiyi ikiye böldüm 6+24 30

Cevap:

1 2 ÷ 4 = 3

10 × 3 =30

Adım adım açıklama:

BENCE BÖYLE OLMALI