Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla güvenilir yanıtlar bulmanıza yardımcı olur. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

toplam 60 kilogram çay almak isteyen bir kişi aşağıda miktarları ve satış fiyatları yazılı olan Paketlerin hangisinden satılırsa en az para öder a 5 kg 40 TL b 4 kg 36 TL c 2 kg 20 TL d 3 kg 21 TL lütfen işlemli olsun acil​

Sagot :

Cevap:

3 kilo 21 verir kolay gelsin

Cevap:

3 kilogram nedeni 21/3=7. diğerleri. hepsi mi kiloya bölersen 9 çıkıyor yani 20×21=420