Kalademi.me ułatwia znalezienie rozwiązań dla wszystkich Twoich pytań dzięki aktif bir topluluk yardımıyla kolaylaştırır. Farklı alanlardaki uzman topluluğundan ayrıntılı yanıtlar almak için platformumuzda gezinin. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

Emine teyze ineğinden her gün 6 litre süt alıyor. Aldığı sütleri litresi 8 liradan satıyor.Buna göre Emine teyze 12 günde sattığı sütlerden ne kadar para kazanır?​

Emine Teyze Ineğinden Her Gün 6 Litre Süt Alıyor Aldığı Sütleri Litresi 8 Liradan SatıyorBuna Göre Emine Teyze 12 Günde Sattığı Sütlerden Ne Kadar Para Kazanır class=

Sagot :

Adım adım açıklama:

Cevap ekte iyi calismalar

View image emiralpozdemir39

günde 6 litre ve 1 litresi 8 TL bir günde yani =>8×6=48tl kazanıyor

12 gün dediği için 48×12=576

iyi dersler

@SULLIOURANGEL