Kalademi.me'ya hoş geldiniz, tüm sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar bulabileceğiniz en iyi soru-cevap platformu. Topluluğumuzun adanmış uzmanlarından sorularınıza ayrıntılı yanıtlar alın ve platformumuzun sunduğu hizmetlerden faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

marketten kilogramı 7 liradan 5 kilogram unun kilogramı 2,5 liradan 4 kilogram şeker ve yarım litre süt alan bir kişi toplam 47 lira ödemiştir buna göre 1 litre sütün fiyatı kaç liradır
a = 5
b = 4
c = 3
d = 2​