Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla güvenilir yanıtlar bulmanıza yardımcı olur. Sorularınızı sorun ve farklı alanlardaki deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar alın. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.

5. Marketten kilogramı 7 liradan 5 kg un, kilogramı 2,5 lira- dan 4 kg şeker ve yarım litre süt alan bir kişi toplam 47 lira ödemiştir Buna göre 1 litre sütün fiyatı kaç liradır? A) 5 B) 4 C) 3 D) 2​

Sagot :